Co warto zobaczyć

Rowy

Rowy

Rowy to piękna miejscowość wczasowa położona nad brzegiem Bałtyku, przy ujściu rzeki Łupawy. Niegdyś przede wszystkim osada rybacka, w XX wieku przekształciła się w jeden z najatrakcyjniejszych kurortów turystycznych na Kaszubach.

Więcej

Port w Rowach

Rowy- port

Port w Rowach jest portem bałtyckim. Jego lokalizacja jest konsekwencją położenia wsi, która znajduje się na lewym brzegu rzeki Łupawy.

Więcej

Poddąbie

Poddąbie

Poddąbie jest małą wczasową wsią położoną 14 km na wschód od Ustki. Znajduje się na obszarze krajobrazu chronionego i jako jedna z czterech tylko miejscowości pomiędzy Jarosławcem a Łebą ma dostęp do morza.

Więcej

Dębina

Dębina

Dębina jest niewielką letniskową wsią, położoną w pasie nadmorskim Pojezierza Kaszubskiego, w sąsiedztwie takich kurortów jak Ustka i Rowy.

Więcej

Smołdzino

Smołdzino

Smołdzino powstało u podnóża Rowokołu (115 m n.p.m) -Świętej góry Słowińców. Wzgórze to było miejscem praktyk religijnych pogan i chrześcijan. Znajdowała się tu znana już w średniowieczu i uczęszczana przez pielgrzymów kaplica, poświęcona św. Mikołajowi.

Więcej

Czołpino

Czołpino

Dawna nazwa Zolpin pochodzi od "pagórka". Czołpino powstało jako osada rybacka, a pierwsza wzmianka historyczna pochodzi dopiero z XVII wieku.

Więcej

Orzechowo

Orzechowo

Orzechowo to mała miejscowość wypoczynkowa z zaledwie kilkoma domami mieszkalnymi i dwoma ośrodkami wypoczynkowymi.

Więcej

Gardna Wielka

Gardna Wielka

Wieś położona w gminie Smołdzino, oddalona od Smołdzina o 7 kilometrów, wzmiankowana już w XIII wieku. Jedna z najstarszych wsi w powiecie słupskim, która w XII wieku posiadała prawa miejskie.

Więcej

Wytowno

Wytowno

Od 1485 roku do lat 80. XVIII wieku wieś należała do rodu von Ramel, potem majątek podzielony został na trzy części. W 1792 roku całość przejął Wilhelm von Kuckow, jeden z największych obszarników w okręgu słupskim.

Więcej

Lokalna Organizacja Turystyczna Ustka i Ziemia Słupska
ul. Marynarki Polskiej 71, 76-270 Ustka

tel/fax: (59) 814 71 70

e-mail: biuro@lot.ustka.pl

Numer Konta:
78 9315 0004 0000 0068 2000 0010

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Strona internetowa opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Ustka” i Ziemia Słupska
Strona współfinansowana z środków Gminy Miasto Ustka