Cofnij

Nalewka Onisiówka

Tradycja Onisiówki ma około 40 lat. Na początku znana była tylko w gronie rodziny i znajomych Państwa Onisiewiczów z Krzemienicy.

Jest to nalewka spirytusowa na bazie miodu, sporządzana z naturalnych komponentów. W jej skład oprócz spirytusu, wchodzą również specjalnie dobrane gatunki miodów z własnej pasieki oraz syrop z kwiatów czarnego bzu. Miody pochodzą z nektaru roślin regionu słupskiego, posiadają charakterystyczny aromat , smak i są czynne biologicznie. Miody obecnie stosowane do wyrobu „Onisiówki” wywodzą się z pasieki „Wędrowna Barć” we wsi Krzemienica pod Słupskiem. Jej nazwa pochodzi od nazwiska rodziny jej wytwarzającej . Syrop pozyskuje się z kwiatów czarnego bzu, dostępnego w lasach i obejściach gospodarstw wiejskich naszego regionu. Wszystkie składniki dobierane są w odpowiednich proporcjach. Receptura i umiejętności jej sporządzania przeszły z ojca na syna. „Onisiowka” przechowywana jest w szklanych butelkach o rożnej pojemności, zakorkowanych i zalakowanych naturalnym woskiem pszczelim, opakowanych w lniane torebko- nosidełka. W smaku nalewki wyczuwalna jest goryczka, a w zapachu bukiet miodów i kwiatów czarnego bzu. Nalewka nie zawiera żadnych konserwantów.

Lokalna Organizacja Turystyczna Ustka i Ziemia Słupska
ul. Marynarki Polskiej 71, 76-270 Ustka

tel/fax: (59) 814 71 70

e-mail: biuro@lot.ustka.pl

Numer Konta:
78 9315 0004 0000 0068 2000 0010

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Strona internetowa opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Ustka” i Ziemia Słupska
Strona współfinansowana z środków Gminy Miasto Ustka