Cofnij

Ceramika MK Magdalena Kamińska (Pęplino)

Magdalena Kamińska z urodzenia jest dziwnowianką. Z ceramiką związana od 2009 roku, choć o tworzeniu z gliny, pracy na kole garncarskim marzyła od co najmniej dziesięciu lat.

Dzięki otwartości Bractwa Rycerskiego Bogusława V ze Słupska trafiła na pierwsze warsztaty w pracowni ceramicznej przy Słupskim Ośrodku Kultury. To tam, udało jej się stworzyć pierwsze przedmioty ceramiczne na kształt przypominające naczynia z epoki średniowiecza. Uznając to za namiastkę realizacji glinianych marzeń, postanowiła kolejno to urzeczywistniać.
Nie ukończyła żadnej artystycznej uczelni, bo bieg wydarzeń tak zdecydował. Jednakże poszerzyła swą wiedzę od strony technicznej na trzystopniowym kursie „Ceramika w edukacji artystycznej i terapii” w pracowni ceramicznej przy Stowarzyszeniu Akademia Łucznica pod kunsztem Justyny Skowyrskiej – Górskiej. Do dziś odkrywa tajemnice technik toczenia na kole garncarskim i wykonuje niepowtarzalne ceramiczne eksponaty i przedmioty użytkowe. Inspiracje czerpie z otoczenia, na ludowo, trochę bajkowo z domieszką współczesności.
W ramach rozwoju i szerzenia pasji w 2010 roku zapoczątkowała przedsięwzięcie pod nazwą CERAMIKA MK Magdalena Kamińska. Jej działalność ma na celu nieść i dawać radość z tworzenia ceramiki dekoracyjnej i użytkowej, a tym samym dotrzeć i ułatwić uczestnictwo w warsztatach ceramicznych tym, którzy takich możliwości nie posiadają.

Oferta:

1.Warsztaty


-Warsztaty ceramiczne dla dzieci i młodzieży
Uczestnicy mogą zapoznać się z różnorodnymi technikami kształtowania gliny, jej malowaniem, szkliwieniem i wypalaniem. Glina jest materiałem, który w przyjemny sposób usprawnia a nawet rehabilituje dłonie, fantastycznie rozwija zdolności plastyczne, rozbudza wrażliwość artystyczną i zapał twórczy - dlatego też szczególnie zachęcam rodziców do posyłania dzieci na zajęcia ceramiczne.
-Warsztaty ceramiczne dla dorosłych
Uczestnicy warsztatów zapoznają się z procesem technologii ceramiki, począwszy od lepienia naczyń do realizacji prac własnego pomysłu. Zajęcia obejmują naukę podstawowych technik pracy z gliną oraz lepienie przedmiotów ceramicznych. Ceramika to dziedzina twórcza wyjątkowo życzliwa dla wszystkich, nawet dla amatorów, zapewnia miłe spędzenie czasu, przynosi radość i odprężenie. Może stać się dla niektórych nową pasją.
-Warsztaty ceramiczne dla seniorów
Warsztaty lepienia w glinie to świetna propozycja dla każdego bez względu na wiek i posiadane umiejętności. Dla tych, co potrzebują wyciszenia i tych, co chcą rozwijać swoje umiejętności artystyczne. Są okazją do własnoręcznego zrobienia dla siebie i dla najbliższych naczyń, ozdób, biżuterii itp.

Przedmioty wykonane przez uczestników podczas warsztatów doskonale pełnią rolę użytkową i dekoracyjną w domu lub placówkach oświatowych czy innych podległych jednostkach organizacyjnych, jak również świetnie spełniają rolę prezentów z okazji różnego rodzaju uroczystości. Stworzone dzieła można także prezentować na przygotowanych w placówkach wystawach dających okazję do zaprezentowania talentów uczestników.
Propozycja warsztatów ceramicznych - cyklicznych jest doskonałą formą na alternatywę dla patologii społecznych, w ramach profilaktyki poprzez sztukę. Uwieńczeniem cyklu warsztatów może być uroczysty wernisaż, przekazanie prac na aukcje wspierające działania placówek oświatowych czy działania charytatywne.

2.Lekcje ceramiki
Na zajęciach uczestnicy zapoznają się z różnymi metodami formowania ręcznego z gliny oraz zdobienia. Próbują własnymi siłami technik toczenia na kole garncarskim.
Warsztaty mogą być przeprowadzane w formie kilkugodzinnego spotkania lub całego cyklu zajęć, a ich program jest dopasowany do wieku i umiejętności uczestników.

3.Pikniki ceramiczne
Pikniki ceramiczne mogą być samodzielną imprezą lub atrakcją towarzyszącą innym wydarzeniom lokalnym. Pani Magdalena przyjeżdża do Państwa ze wszystkimi materiałami plastycznymi: gliną, narzędziami, biskwitami (wg uzgodnień) oraz kołem garncarskim. Uczestnicy świetnie integrują się spędzając wspólnie czas czy to przy lepieniu, czy malowaniu, czy próbując swoich sił przy toczeniu na kole garncarskim.

4.Urodziny z gliną
Oferuję 2 godziny świetnej zabawy z gliną, podczas których uczestnicy mogą spędzić twórczo i niezapomnianie czas, we wskazanym miejscu przez zainteresowanego.
W czasie ich trwania dzieci wykonują najróżniejsze kształty oraz formy z gliny. Prace po osuszeniu są wypalane i na życzenie dzieci szkliwione w zaproponowany przez nie sposób lub też pozostają w stanie surowym. Urodziny spędzone w twórczej atmosferze będą wspaniałym wspomnieniem, a otrzymane po osuszeniu prace mogą stanowić wyjątkowy prezent dla solenizantki czy solenizanta.

Koszt imprezy:
Do 10 osób: 250,00 zł, powyżej 10 osób dodatkowo 10zł/osoba
Cena zawiera: materiały – glinę i odpowiednie narzędzia ceramiczne.
Koszty dojazdu ustalane są indywidualnie z organizatorem.

5.Spotkania okolicznościowe
Oferta dotyczy możliwości zorganizowania interesujących spotkań o dowolnym charakterze (integracyjnych, z przyjaciółmi, wieczory panieńskie etc.) we wskazanym miejscu. Proponowane działania: lepienie czy też malowanie pozwolą przyjemnie i kreatywnie spędzić czas poznając lepiej wzajemne możliwości i relacje.

Prace Pani Magdaleny oraz więcej informacji znajdą Państwo na stronie Ceramika MK http://www.ceramikamk.netgaleria.pl/ceramika,15.html

 

Kontakt:
mag.kaminska@wp.pl.
tel. 606 74 77 87.

Adres pracowni:

Pęplino 43c
76-270 UstkaLokalna Organizacja Turystyczna Ustka i Ziemia Słupska
ul. Marynarki Polskiej 71, 76-270 Ustka

tel/fax: (59) 814 71 70

e-mail: biuro@lot.ustka.pl

Numer Konta:
78 9315 0004 0000 0068 2000 0010

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Strona internetowa opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Ustka” i Ziemia Słupska
Strona współfinansowana z środków Gminy Miasto Ustka