Cofnij

Kitesurfing i windsurfing

Kitesurfing i windsurfing to sporty wodne, które pochodzą od surfingu. Obydwa sporty są technicznie do siebie podobne, jednak różni je znacząco sposób prowadzenia deski na wodzie.

W kitesurfingu deska sterowana jest podobnie jak w snowboardzie, natomiast w windsurfingu prowadzona jest płasko. Kolejną różnicą dzieląca te dwie dyscypliny jest to, że w wyposażeniu kitesurfera znajduje się latawiec trzymany w odpowiedniej odległości przez sterującego i przywiązany do trapezu zakładanego przez kitesurfera, natomiast u windsurfera to klasyczny żagiel. Przy uprawianiu każdego z powyższych sportów konieczne są odpowiednie warunki pogodowe, głównie chodzi tu o Wiatr, który wywołuje fale na danym akwenie.

Jedną z najbardziej sprzyjających miejscowości nadmorskich, która posiada odpowiednie warunki do uprawiania kitesurfingu lub windsurfingu jest Ustka. W roku 2013 planowane jest wyznaczenie konkretnego sektora na zachodniej plaży w Ustce, mniej więcej 100 metrów od falochronu, dla miłośników tego rodzaju sportów wodnych.

Dodatkowo w miejscowości Gardna Wielka, znajduje się szkoła windsurfingu Surfcamp Gardno. Jest to jedna z najlepszych szkółek windsurfingu w woj. Pomorskim, która w swojej ofercie posiada również organizowanie spływów kajakowych czy kursów kitesurfingu. Pracują tu wykwalifikowani instruktorzy, którzy przekazują swoja wiedzę na prowadzonych kursach.

 

Lokalna Organizacja Turystyczna Ustka i Ziemia Słupska
ul. Marynarki Polskiej 71, 76-270 Ustka

tel/fax: (59) 814 71 70

e-mail: biuro@lot.ustka.pl

Numer Konta:
78 9315 0004 0000 0068 2000 0010

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Strona internetowa opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Ustka” i Ziemia Słupska
Strona współfinansowana z środków Gminy Miasto Ustka