Cofnij

Dom Mokoszy Pracownia Sztuk Różnych

Dom Mokoszy Pracownia Sztuk Różnych - miejsce stworzone przez Ewę Graniak- Wosinek i Artura Wosinek z pasji i chęci dzielenia się tym, co kochają najbardziej.

 Ewa Graniak-Wosinek i Artur Wosinek właściciele pracowni postanowili zrezygnować z pracy w korporacjach, aby móc cieszyć się swoimi zainteresowaniami, które stały się dla nich sposobem na życie. Zajmują się przede wszystkim rękodziełem, m.in. ceramiką, lalkarstwem, a także grafiką i fotografią. Ich wyroby można zaleźć w sklepie internetowym (http://artillo.pl/shop/dom_mokoszy.html, http://pl.dawanda.com/shop/DomMokoszy) oraz w przytulnej pracowni zlokalizowanej przy ul. Asnyka 2 w Przewłoce. Dużą rolę w ich życiu gra odtwórstwo średniowieczne – z pasją oddają się łucznictwu tradycyjnemu, dawnym zawodom, takimi jak tkactwo, rogownictwo itp.W Domu Mokoszy w podusteckiej Przewłoce organizowane są warsztaty ceramiczne dla dzieci i dorosłych, na których właściciele uczą dawnych oraz tradycyjnych metod powstawania ceramiki, rzeźbiarstwa i garncarstwa. Ewa i Artur mogą również przyjechać na warsztaty gościnne do przedszkoli , szkół, ośrodków kultury, ośrodków wypoczynkowych, szkoleniowych itp. Na imprezach, które organizują, występują w średniowiecznych strojach. Uczą także strzelania z łuków tradycyjnych – w sezonie letnim zapraszamy na tory łucznicze oraz wystawę o historii łucznictwa.

Kontakt:
Dom Mokoszy
Pracownia Sztuk Różnych
Ewa Graniak-Wosinek
Ul. Asnyka 2 / Os. Przewłoka
76-270 Ustkatel. 519 307 709
dommokoszy@gmail.com

Więcej informacji na www.dommokoszy.pl

 

Lokalna Organizacja Turystyczna Ustka i Ziemia Słupska
ul. Marynarki Polskiej 71, 76-270 Ustka

tel/fax: (59) 814 71 70

e-mail: biuro@lot.ustka.pl

Numer Konta:
78 9315 0004 0000 0068 2000 0010

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Strona internetowa opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Ustka” i Ziemia Słupska
Strona współfinansowana z środków Gminy Miasto Ustka